Hogyan használjuk fel a tanulási stílusok kérdőívet tanóráink hasznossá tételére? Milyen tanulási stílusok léteznek egyáltalán? Valóban segíthet ez nekünk a mindennapokban? Ismeri a legújabb kérdőívet?
A tanulási stílusok ismerete segíthet a tanulás hatékonyságának növelésében, az ismeretek elmélyítésében és a motiváció kiaknázásában egyaránt. Diákjaink esetében, ahogy a tanórán ülnek, más és más a motiváció. Valaki azért tanul biológiát, mert orvos akar lenni, a másik imádja a természetet és minél több dolgot szeretne megtudni a működéséről, a harmadik pedig ott van, mert kötelező. Nyilvánvaló tehát, hogy tanulási céljaink mindig egy-egy élethelyzethez igazodnak.
A tanulás folyamatának kiinduló pontja a már meglévő kompetenciáink összessége, amely a tudás és a képességek, készségek, szociális viselkedés együttese. A tanulási folyamatot ugyanakkor számos tényező befolyásolhatja. Ilyenek a motiváció, a kialakult tudásszerzési stratégia, a közvetlen tanulási körülmények, a szociokulturális környezet, a tudás hasznosíthatósága.
Letölthető anyagunk áttekintést ad a tanulási stílusok különböző szempontból történő csoportosításáról, és rendelkezésére bocsájtja a validált új tanulási stílus kérdőívet és annak kiértékelését, hogy segíthessen Önnek a hatékonyabb tanulásszervezésben és differenciálásban:
Váczi Dorka