Tavasszal, a nevelési év végéhez közeledve sokan még nagyobb figyelmet fordítanak a nagycsoportosaik fejlesztésére. Nagyon fontos, hogy a gyermekek kezei és ujjacskái minél ügyesebbek, erősebbek legyenek, mire eljön az iskola. És persze a játék! A játéknál nincs fontosabb.
3+1 játék finommotorika fejlesztéshez*:
Keresd a helyét!
Eszközök: tojástartó, csipesz, pom-pom golyók, előre megrajzolt alaplapok
Az alaplapokra rajzoljunk egy négyzethálót, mely pontosan megegyezik a tojástartó sorainak és oszlopainak számával. Az egyes rublikába tegyünk egy színes pöttyöt. A játék menete igazán egyszerű: A gyermek a bel felső sarokból indulva, az alaplap szerint rakja be a színes pom-pomokat a tojástartóba.
Csavarozás
Eszközök: Különböző méretű csavarok, és a hozzájuk tartozó anyák (megtisztítva)
Az eszközöket egy tálcára helyezzük. A gyerekek feladata összepárosítani, és összecsavarni az anyákat a megfelelő csavarral.
Az örök alaplap
Eszközök: A/4-es, lelaminált feladatlap, alkoholos filctoll, szivacs.
Az alaplapot letölthetjük az internetről, vagy magunk is elkészíthetjük a kép alapján. Orvosi spatulát rajzoljunk körbe, ez adja a keretet. Jelöljük meg, hogy honnan kezdje a gyerek (mindig a bal felső sarokból). Előre rajzolhatunk az első néhány mezőbe folytonos vagy szaggatott vonalat (vagy mindkettőt), esetleg hullámvonalat. A gyerekek bármennyit gyakorolhatnak a lapon, hiszen egy egyszerű mozdulattal letörölhető a filc.
+1: Varrás, fűzés, magvak válogatása.
Az írásmozgás fejlődésének preventív segítése az óvodában 30 óra
*Forrás: Nótinné Csikós Marianna (2016): Az Óvó néni így csinálja! Neteducatio Kft. Budapest.