Ha nyár. akkor vízpart, ha vízpart, akkor kagyló és csigaház gyűjtés. (kortól függetlenül), de mit is kezdhetünk a temérdek kagyló és csigaházzal?
- ötlet: Az egyik legkedvesebb tevékenység maga a gyűjtés, válogatás és csoportosítás nagyság, szín, forma alapján. Aztán a formák, képek kirakása a homokban és , ha éppen van nálunk egy alkoholos filc, akkor formákat, betűket, számokat és esetleg matematikai jeleket belerajzolva, írva már sok-sok játékot kitalálhatunk velük.
- 1. ötlet: Gyertyaöntés és gyertyatartó készítése
- 2. 3. ötlet: Gipszképek öntése
- 3. ötlet: Régész játék
Készítsetek gipszlenyomatokat kagylókról, csigaházakról (gyerek kezéről, lábáról) és száradás után ezeket ássátok be a homokba, homokozóba és már nem is kell más, mint egy ecset a gyerekkézbe! Indulhat is a játék.
- 4. ötlet: Kagyló, csigaház festés
- 5. ötlet: Terítő festés lenyomatokkal
Nem kell hozzá más, mint egy lepedő, sok-sok kagyló és textilfesték
- 6. ötlet: Függőkert
+ 1 ötlet: NIMM (egy középkori társasjáték kövek helyett kagylókkal)
„A játék ősét az ókori Kínában lehet megtalálni, de első európai említése a 16. századból való. A játék neve valószínűleg a német nimm=vegyél el szóból ered. Érdekesség, hogyha a NIM szót fejre állítjuk, a WIN= nyerni szót kapjuk.
A játékot két játékos játssza, 4 kupac kaviccsal. (Van ennél egyszerűbb is, de mi ezt a verziót mutatjuk be) A két játékos felváltva vehet el kavicsokat, egy kupacból annyit, amennyit akar, akár a teljes mennyiséget. De egyszerre csak 1 kupacból választhat. Az veszít, aki az utolsó kavicsokat elveszi, legalábbis az eredeti verzió szerint, de játszhatjuk fordítva is, vagyis az nyer, aki az utolsó kavicsot elveszi.
Elkészíteni nagyon egyszerű, kell hozzá 16 db kavics (gyufaszál, kupak). Mi egy kávés dobozt vontunk be papírral, ebbe kerültek a kavicsok, és a játék leírása. Ennyi. Ezután már csak játszani kell: a játék a gyerekek kedvence lett.
A játék egyébként a matematikusok kedvence volt, számos verzióját elkészítették, illetve ez volt az egyike az első játékoknak, amit számítógép is tudott játszani. 1952-ben építettek egy 25 kg-os gépet, amely Nim játékban folyton megverte az ellene kiálló embereket.”
(anapfenyillata.cafeblog.hu)
Nem árt tudni, ha esetleg rákérdez:
A kagylók a puhatestűek törzsének egyik osztálya, mintegy 2000 faj található a sós és az édesvizekben. Kevés gyors mozgású faja van, és sokszor helyhez kötött életmódot folytatnak, mint a növények.. A kagylók szűrő életmódot folytatnak, a héjak közé beszívott vízből szűrik ki a táplálékukat képző szerves törmeléket.
Források:
CsaládVilág
artesanatoehumordemulher.wordpress.com
www.flickr.com
alphamom.com
/justimagine-ddoc.co
www.skillofking.com
www.decoist.com