A Neteducatio Kft. idén is megrendezte már hagyományosnak számító szakmai délutánját, melynek témája ezúttal a komplex művészeti nevelés óvodai megvalósításának lehetősége volt. Több mint 60 kolléga vett részt az eseményen, és reméljünk egytől egyig élményekkel tértek haza.
A nap fő témája Szélinger Heni: Apró kezek, nagy művészek című könyve volt, amit a helyszínen kedvezményesen lehetett megvásárolni, és a szerző dedikálta is a példányokat.
„… külön ajándék mindannyiunk számára az egyes fejezetek vége, amelyekben arra látunk példákat, hogy hogyan, milyen módon lehetséges az adott festőt, festményt és témakört egyéb művészeti ágakkal – a komplexitás még szélesebb megvalósításával – összehozni.” – mondja Bakonyi Anna, aki örömmel írt előszót a kiadványhoz.
A kiadványt IDE KATTINTVA LEHET MEGRENDELNI.
A délutánt Páll Viktória, a Neteducatio Kft. ügyvezetője nyitotta meg, majd következett Szélinger Heni előadása, aki a most megjelenő könyvét, az Apró kezek, nagy művészek című kiadványt is ismertette. Heni egy teljes évet felölelő művészeti projektet mutatott be a jelenlévőknek, melyet érdekes videókkal, képekkel színesített. Külön öröm volt látni a gyermekekkel készített mini-interjúit, melyből megbizonyosodhattunk arról is, milyen mély nyomokat hagyott az óvodásokban a festményes projekt. Az előadó arra is felhívta a figyelmünket, hogy a közös alkotás lényege a szabad önkifejezés, a kreatív folyamatok támogatása, hiszen ahányan vagyunk, annyiféleképpen ragad meg bennünk egy-egy műalkotás, így más-más módon ihlet bennünket is alkotásra. Az esemény második felében, a kézműves asztalánál Heni ezt be is mutatta, VAN GOGH: ÍRISZEK c. festményét alkották újra a résztvevőkkel.
A nap második előadója Karczewicz Ági volt, akitől mindig sok ötletet tudunk bezsebelni, most sem csalódtunk, sok izgalmas képpel, inspirációval színesítette előadását. Felhívta figyelmünket a párhuzamos napirend fontosságára, és arra, hogy igyekezzünk minél több játékot készíteni a gyerekekkel közösen, amik a csoportszobánk elemei lehetnek. Kitért a szabadlevegőn való játék, felfedezés fontosságára, és megemlítette a Segni mossi mozgásos-grafikai projektet is, amiről videókat találhatunk az interneten (BŐVEBBEN ITT OLVASHATSZ RÓLA). A különböző eszközök és használati tárgyak újrahasznosításáról is szó esett, kézműves asztalánál is e szellemben alkottak a kollégák.
A nagyszámú érdeklődés miatt a Neteducatio egy „Csináld magad!” asztalt is beállított, ahol ugyanazon alapanyagok álltak a résztvevők rendelkezésére, ám senki ne mondta meg nekik, pontosan mit kell készíteni. Öröm volt látni, ahogy a pedagógusok fantáziájukat elengedve változatos, kreatív alkotásokat készítenek.
Reméljük minden résztvevő jól érezte magát ezen a napfényes szerda délutánon, kívánunk mindenkinek sikeres és örömteli munkás, reméljük, hogy találkozunk még rendezvényeinken!
Írta: Deák Virág