Az e-portfólió dokumentumai azzal a céllal készülnek, hogy a pedagógus bemutathassa kompetenciáinak fejlettségét. Egy dokumentum elkészítésénél olyan részletességre és szakszerűségre érdemes törekedni, amelynek alapján egy kívülálló számára is pontosan körvonalazódik a bemutatott pedagógiai tevékenység.
Lássuk tehát, mik az e-portfólió tartalmi elemei (a Pedagógus I. és Pedagógus II. fokozat megszerzésére irányuló minősítővizsga vagy minősítési eljárás keretében):
- Szakmai önéletrajz
- Eredetiségnyilatkozat
- Intézményvezető esetén a foglalkoztatási jogviszony fennállásáról szóló munkáltatói igazolás
- A nevelő-oktató munka alapdokumentumai (egy vagy legfeljebb két csoportprofil (az alább dokumentált órák, tanítási egységek tanulói csoportjának bemutatása); a hozzá kapcsolódó egy vagy legfeljebb két tematikus terv (tanulási-tanítási egység/téma terve); négy óra-/foglalkozásterv a tematikus tervekhez kapcsolódóan; valamint hospitálási napló és esetleírás)
- A nevelő-oktató munka szabadon választható dokumentumai (összesen 4-6)
- A pedagógust foglalkoztató intézmény intézményi környezetének rövid bemutatása
- A szakmai életút értékelése
A fentieken túl a portfólió a pedagógus választásától függően a következőket tartalmazhatja:
- A pedagógiai szakmai és egyéb tevékenységek bemutatása, dokumentumai.
- Az önálló alkotói, művészeti tevékenységek bemutatása, dokumentumai.
A szövegfájlok ajánlott formátuma: Times New Roman 12 pt, max. másfeles sorköz, A4 lapméret normál margóval (mind a négy oldalon 2,5 cm).
A Neteducatio Portfólió 2018-os továbbképzéseinek felkészítő anyagai lépésről lépésre nyújtanak segítséget Önnek e-portfóliójához szükséges dokumentumai minél egyszerűbb és gyorsabb létrehozásában.
Rendelje meg most! https://neteducatio.hu/pedagogus-portfolio-2018/
Jó munkát kívánunk!