A bábjáték sokoldalú, komplex hatása miatt nagyon alkalmas módszer a gyermeki személyiség fejlesztésére. A bábjáték a gyermek számára elsősorban játék, tehát felhőtlen örömet jelent. Így játékos módon sajátít el ismereteket, teremt kapcsolatot a világgal, a közeli és a távoli környezettel, s élményeit, benyomásait játékosan dolgozza fel. Amellett, hogy önfeledten játszik, észrevétlenül rendezi a külvilágból szerzett ismeretanyagot, s gyakorolja a logikus gondolkodást. A bábjáték azért hatásos, mert:
- képszerű, s ez megfelel a gyermek vizuális beállítottságának,
- dramatikus, ezért megfelel a gyermeki léleknek,
- mozgásra épül a cselekménye, a gyermek a saját mozgásához hasonló mozgásokra jól reagál, s a mozgásos élmény örömet jelent számára,
- jelképes, s így a bábjáték a jelképes, mesei történésmódjával a gyermek gondolkodásmódjának jobban megfelel.
- csodálatos, mert az élettelen bábu megelevenedik, élni kezd, s ez a csoda újból átélhető valóság. A varázslat a gyermek előtt történik meg, s még akkor is élvezi, ha a bábut ő maga mozgatja.
- az érzelmek kivetítését, lereagálását biztosítja, elfojtott vágyakat, indulatokat, érzelmeket lehet kiélni, félelmeket feloldani.
- művészi erejével hat. (Horváth Judit gyógypedagógus írása http://www.kerekito.hu)
Éppen ezért készült el a bábjátékokat bemutató kiadványunk, amelyet ajánlunk óvodapedagógusoknak és tanító kollégáknak egyaránt. 16 db, a szerző által kidolgozott bábjátékot mutatunk be, amelyeket foglalkozástervvel, a játék élményét emelő hasznos tanácsokkal látott el. Ezáltal Önnek csak ki kell nyitnia a kiadványt, és máris megtörténik a varázslat: http://www.neteducatio.hu/?t=138